Drugssmokkelaars worden steeds brutaler om aan hun smokkelwaar te komen in de Rotterdamse haven. Gesloten slagbomen of hekken worden indien nodig gewoon gesloopt, meldt RTV Rijnmond.
Haven- en vakbondsmedewerkers zien dat drugsbendes door toenemende druk van politie en overheden het moeilijker krijgen om de drugs uit de haven te halen. De bendes hebben er veel geld voor over om bij de containers met drugs te komen; handlangers zijn daarom bereid meer risico’s te nemen.
Het Openbaar Ministerie bevestigt dat Rotterdamse havenbedrijven regelmatig bezoek krijgen van criminelen die op zoek zijn naar drugs. Volgens een woordvoerder wordt met het bedrijfsleven samengewerkt om de drugssmokkel in de haven tegen te gaan.
Bron: RTV Rijnmond