Na maandenlange voorbereidingen is het vandaag, donderdag 26 september, dan eindelijk zo ver: de E-Truck Experience 2024 gaat van start! Drie dagenlang alles ervaren rond elektrische trucks en hoe je daar als vervoerder mee kan gaan werken, powered by TTM.nl! Tot zo meteen op het Circuit van Zandvoort!
Je kan het misschien over het hoofd gezien hebben, maar er is geen ontkomen meer aan: de E-Truck Experience 2024 begint vandaag. De E-Truck Experience vindt plaats naast de EV Experience, op het Circuit van Zandvoort. De EV’s beginnen al om 10.00 uur, ons programma begint om 16.00 uur.
Bezoekers kunnen de hele dag al het E-Truck plein bezoeken, waar onze exposanten informatiestands hebben over trucks, laadinfra, banden, accessoires, maar ook over personeel. De partners van de E-Truck Experience zijn: Banden Plan Europa, DUOTANK – Tankbeer Systems, Drive Line Systems BV (DLS), Floading Energy Infra, Heliox, OOMT en Sectorinstituut Transport en Logistiek.
Vanaf 15.30 uur ontvangen we gasten op het E-Truck plein. Vanaf 16.00 uur is er op donderdag 26 en vrijdag 27 september een congres, onder leiding van TTM.nl hoofdredacteur Arjan Velthoven. Op donderdag 26 september delen diverse bedrijven, waaronder Apollo Verhuizingen, VSDV, Euser, TNO, FIER en Aad de Wit, hun ervaringen met elektrificatie. Walther Ploos van Amstel bespreekt de laatste ontwikkelingen rondom emissiezones, terwijl het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat uitlegt welke voordelen de vrachtwagenheffing biedt voor het rijden met e-trucks. Op vrijdag 27 september delen diverse bedrijven (Euser, TNO en FIER) hun ervaringen met elektrificatie en de overstap naar elektrische trucks. Josette Vallentgoed-Udo van de Gemeente Amsterdam bespreekt de mogelijkheden en beperkingen van zero-emissiezones in Amsterdam, terwijl Rob de Groot van Rijkswaterstaat ons bijpraat over het Living Lab Heavy Duty Laadpleinen. Op beide dagen is er uitgebreid de gelegenheid om met de sprekers en andere aanwezigen in gesprek te gaan.
Van 17.30 tot 19.30 uur kunnen aanwezigen zelf de ‘experience’ ondergaan van het rijden met een elektrische truck. Dat gebeurt op het circuit zelf, dus men rijdt op hetzelfde asfalt als Max Verstappen een paar weken geleden. Rijden of meerijden kan deze editie met bestelauto’s en trucks van onder meer DAF, Iveco, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania, Volvo en Windrose. Voor veel bezoekers is het de eerste ervaring met een elektrische truck en die is in vrijwel alle gevallen indrukwekkend. Ondertussen kunnen genodigden een hapje eten bij het netwerkdiner.
De E-Truck Experience is exclusief (los van de EV-Experience) te bezoeken en is dan inclusief het netwerkdiner.